in ,

СлаткоСлатко

Мајкл Џордан ужива на Јадранот – Од Хрватска во Црна Гора

Легендарниот американски кошаркар Мајкл Џордан ужива на одмор на Јадранско Море.

Џордан крстари со јахта долга 95 метри изградена во 2020 година која има шест палуби, а нејзиното изнајмување чини милион евра неделно.

По обиколката на Хрватска од Шибеник до Дубровник, Џордан пристигна во Црна Гора односно Порто Монтенегро.

Неговиот приватен авион е паркиран на аеродромот во Тиват, а според пишувањата на црногорските медиуми тој најверојатно утре ќе си замине од Црна Гора.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote