in

Мајсторство на Бензема! 2-1 за домаќинот во Ел Класико! [ВИДЕО]

Одлично Ел Класико ни приредија Реал и Барселона во вчера вечерта на стадионот „Алфредо ди Стефано“. На крајот – победа на Реал од 2:1.

Можеби едно од најдобрите дербија во последно време го играа двајца великани на шпанскиот фудбал.

Првото полувреме го одбележа Реал, кој постигна два одлични погодоци.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote