in

МАРВЕЛ го пронајде СОВРШЕНИОТ глумец за ликот Moon Knight?!

После неговото поминато време во франшизата Star Wars, глумецот Oscar Isaac најверојатно ќе се приклучи во Marvel Cinematic Universe. Според Deadline, преговорите помеѓу Isaac и Marvel се во тек и глумецот најверојатно ќе ја добије улогата на Moon Knight.

Moon Knight, односно Marc Spector, е карактер од стриповите на Marvel и тој е карактер со многу алтер-ега кој ги користи да се бори против криминалното подземје. Marvel и Disney + се договорија да направат серија за јунакот. Други серии со суперхерои на Disney + ќе бидат: She-Hulk, Ms. Marvel, WandaVision и мн други. Сите тие ќе бидат дел на универзумот на Marvel

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote