in

МекГрегор се јави после операцијата: Ќе се вратам посилен од било кога досега!

Конор МекГрегор им вети на своите фанови дека ќе се врати посилен од кога било досега, откако имаше испешна операција на неговата скршена нога.

32 годишниот Ирец мораше да ја напушти битката со Дастин Порие во Вегас поради скршеница на неговата нога. На успорената снимка можеше да се забележи како лошо гази на неговиот зглоб.

„Можеше да се забележи пукнатина на неговатат tibia“ изјави докторот на МекГрегор. Ирецот им се обрати на своите фанови на социјалните мрежи: „Само што излегов од операција и се помина совршено. Ви ветувам дека ќе се вратам посилен од било кога. Дастин може да слави, но сеуште ништо не е завршено“.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote