in

Острооки, ве има ли? Меѓу морето со човечки глави, се крие мачка! Ја гледате ли? (ФОТО)

Не е лесно.

Платформата „Book An Eye Test“ од Велика Британија измачуваше стотици луѓе цртајќи човечки глави меѓу кои се крие мачка.

Тие велат дека просечното време потребно за да се забележи маче е околу 36 секунди, а на најбрзиот пронаоѓач му биле потребни само четири секунди.

Ја гледаш ли?

Малку помош – погледнете лево.

Ништо ? Не грижете се, тоа воопшто не е лесно.

Еве каде се криеше мачката:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote