in

ДАЛИ ЌЕ ГО ПРИФАТИ? Барса му нуди на Меси 10-годишен договор!

Барселона по секоја цена сака да го задржи Лионел Меси, чиј договор со Каталонците истекува во јуни годинава.

Новиот претседател anоан Лапорта и неговите соработници одлучија да и понудат соработка на Аргентина уште 10 години. Меси, од друга страна, би морал да се согласи на половина пониска плата, но во Барселона веруваат дека тој нема да биде во голема загуба, бидејќи би имал загарантиран голем приход до 2031 година, кога ќе има 43 години .

Барселона не може да се натпреварува со ПСЖ или Манчестер Сити во однос на финансиската понуда, кои најчесто се споменуваат како главни кандидати за купување на еден од најдобрите играчи на сите времиња. Сепак, Каталонците сметаат на верноста на Месија.

Аргентинецот пристигна на Камп Ноу во 2000 година, како 13-годишно момче. Во кариерата тој не играл за ниту еден клуб, освен Барселона.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote