in

Вечните ривали ќе играат во ист тим следната сезона?!

ЕСПН објави дека капитените на Барселона и Реал Мадрид од идната сезона може да играт во ист тим и тоа во Премиер лигата.

Манчестер сити идното лето ќе се обиде да го создаде најсилниот тим во историјата, а лидер на одбраната би бил актуелниот капитен на Реал Мадрид, Серхио Рамос.

„Граѓаните“ ја следат ситуацијата околу Рамос кој не ја прифати понудата на Реал за продолжување на договорот и доколку не дојде до договор во најскоро време за очекување и менаџерот на Сити, Пеп Гвардиола да се вклучи во трката за неговиот потпис.

Според ЕСПН, Гвардиола со задоволство би го ангажирал Серхио Рамос кој би бил предводник на одбраната.

Рамос ја одби првата понуда на „кралевите“ за нов договор на една плус една година за иста плата бидејќи смета дека заслужува двегодишен договор и подобри годишни примања.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote