in

Netflix Ќе Снима Минисерија За Ayrton Senna

Netflix продуцира серија со 8 епизоди за животот на Ayrton Senna, бразилскиот легендарен тркач, шампион на Формула 1 четири пати. Серијалот ќе го прикаже карарактерот и односите со семејството на познатиот тркач. Почнувајќи од дебитирањето на Senna во F1 па се до неговата смрт во Сан Марино.

Серијалот е режиран од страна на бразилското студио Gullane за Netflix и ќе соработува со семејството Senna. Снимањето ќе се одвива на повеќе локации низ светот.

„Семејството Senna е спремно да помогне да се оствари овој уникатен проект, и да го прикаже во вистинско светло Ayrton. Ваков проект не можеше да го води никој подобро од Netflix“ – изјави сестрата на Ayrton, Viviane Senna.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote