in

СлаткоСлатко

Граѓаните не можат да извадат нови возачки дозволи, Министерството за внатрешни работи има недостаток на образци!

Министерството за внатрешни работи не издава возачки дозволи затоа што нема празни образци за возачки дозволи, тврдат граѓани кои неодамна се обидоа да добијат возачка дозвола. Според нив, има проблем да се добие возачка дозвола за новодојденците, но и за оние кои треба да ја заменат дозволата заради истечена важност, изменето презиме или изгубен или оштетен документ.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote