in

Модната куќа Dior организира ревија именувана „Крстарење“ во Атина во јуни!

Dior ќе ја претстави својата нова колекција „Крстарење“ во Атина на 17 јуни, објави француската куќа на високата мода.

„Модната куќа ја избра Атина за лулка на западната цивилизација и европска уметност за презентација на колекцијата„ Крстарења 2022 “, од италијанската дизајнерка Марија Грација Чиури“, се вели во соопштението.

Засега не е познато дали гостите и публиката ќе присуствуваат на модната ревија.

Француските куќи за висока мода Dior и Chanel често ги претставуваат своите пролетни колекции во странство.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote