in

Монолитите зачестуваат и во ЕВРОПА. Пронајдени 2 МОНОЛИТИ во ОВИЕ ЕВРОПСКИ ЗЕМЈИ!

Монолит-манијата се прошири и низ Европа, откако уште 2 метални високи објекти беа пронајдени во Германија и во Шпанија. Голем сребрен монолит беше пронајден во малиот Германски град Сулзбах неодамна, а другиот беше пронајден во урнатините на стара црква во Ајлон, Шпанија.

Досега мистериозни монолити беа пронајдени во Јута, Романија, Калифорнија, Британија, Холандија и во Колумбија. Феноменот продолжува да расте, а потеклото на овие метални објекти останува нејасно. Секој има свои теории за потеклото на металните објекти, дали тоа било од нашата планета или пак вонземско, но останува да дознаеме.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote