in

МУЈО, КЕЛНЕРОТ И ЧОРБАТА! [ВИЦ]

Мујо бил во ресторан да јаде и нарачува чорба. Келнерот му ја носи но палецот го ставил внатре во чорбата. На тоа Мујо изреагирал изреволтирано:
–„А бе мајсоре, што правиш, вади го тоа палецот од чорбата!“
Келнерот му рекол:
–„Извинете ама мене докторот ми рече палецот цело време да го држам на топло бидејќи имам чир на него!“
Мујо му рекол:
–„А да си го ставиш палецот во газот, таму е потопло!?“
На ова келнерот му рекол:
–„Па до прееска ми беше таму!“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote