in

СКАНДАЛ ВО РУСИЈА: На доктори не им било дозволено да даваат коментари за КОВИД-19!

На Руски доктори не им било дозволено да ја коментираат ситуацијата со коронавирусот, ниту пак да даваат свое мислење без да се консултираат со Министерството за Здравје. Ова беше соопштено од Jellyfish и тие велат дека на докторите не им било дозволено да коментираат усмено или пак писмено за ситуацијата околу ковид-19.

Луѓе блиски до Министерството ја потврдија оваа информација, при што тврдеа дека тоа е така поради зголемувањето на ефикасноста на информациите и како мерка на ширењето на дезинформации кој можат да и наштетат на јавноста. Ова не е прв пат скандал од ваков вид да се појави во Русија.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote