in

Надал ќе игра полуфинале во Рим!

RAFAEL NADAL (ESP) TENNIS - FRENCH OPEN - ROLAND GARROS - ATP - WTA - ITF - GRAND SLAM - CHAMPIONSHIPS - PARIS - FRANCE - 2020 © TENNIS PHOTO NETWORK

Шпаннецот ќе игра полуфинале во Рим откако го совлада Александер Зверев.

Легендарниот Рафа одигра одличен натпревар и успеа да го совлада шестопласираниот тенисер на АТП листата, Александер Зверев во два сетови со резултат 6-3 6-4. Надал влезе во натпреваро со два брејка и стигна до сигурно водство.

Зверев доминираше во вториот сет, но не успеа да ги искористи битните гем топки и беше експресно казнет. На тој начин Шпанецот стигна до полуфиналето на Мастерс турнирот кој се одржува во Рим.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote