in ,

СлаткоСлатко

ОВА Е НАЈДОБРИОТ ТРИК: Лесно ослободете се од комарците и слободно отворете ги прозорците! Сè што треба да направите е да ја искористите храната што сите ја имаме во кујната!

Веројатно најдобриот начин да внесете чист воздух во вашата соба е да ги отворите прозорците, но во тој случај, ви се создава нов проблем, а тоа се муви, комарци и други бубачки кои едвај чекаат да влезат во вашиот дом.

 

За ваша среќа, постои трик што ќе ве спаси од овие мали искушенија.

 

Сè што ви треба е фурна и два или три лимони. Пред да легнете, исечете пар лимони на половина и ставете ги во исклучена рерна, а вратата ќе ја оставите отворена.

 

Наутро кога ќе се разбудите, затворете ја вратата од рерната и вклучете ја само неколку минути. Потоа исклучете го и оставете ја вратата повторно отворена. Вашиот дом ќе мириса убаво и нема да видите инсекти во домот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote