in

Најновиот филм на Индијана Џонс ќе започне со снимање следната недела!

Одлични новости за љубителите на франшизата Идијана Џонс, бидејќи петтиот дел од филмот започнува со снимање следната недела!

Според информациите кои пристигнуваат од Deadline, филмот ќе започне со снимање следната недела во Велика Британија во студијата на Pinewood. После многуте шпекулации, извори блиски на студиото потврдија дека филмот конечно ќе започне со продукција.

Популарниот Harrison Ford, 78, беше забележан во близинана студиото во текот на оваа недела. Освен Ford, во најновиот филм ќе глуми и Данецот, mads Mikkelsen заедно со Phoebe Waller-Bridge и Boyd Holbrook.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote