in

Сакате накитот да биде пак како нов? Еве еден супер трик!

Затоа накитот треба да го ставите во чаша пиво?

Решение:


За среќа, решението е прилично едноставно и повеќето луѓе веројатно веќе ги имаат сите потребни состојки дома. Сè што ви треба е чаша пиво. Едноставно ставете го вашиот златен накит во чаша или сад со пиво и оставете го да отстои околу 10 минути. Потоа извадете го накитот и исушете го со чиста кујнска крпа. Ќе видите дека вашиот накит повторно ќе блеска убаво. Ќе се врати во првобитната боја и повторно ќе изгледа како нов.

https://youtu.be/AfteDVKn_2w

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote