in

Направена машина за перење коса – дали би се осмелиле да седнете?! (ВИДЕО)

Пронајдок што е способен за миење и сушење на косата како што прават луѓето.

Верувале или не, тоа постои.

Кинезот Ченг Гонгке го патентирал својот изум – машина за перење коса.

Машината може да ја измие и исуши косата како што прават луѓето.

Овој уред го направи со помош на моторциклистички шлем, кофа со вода и контролен панел, а секако има и ретровизори.

Апаратот за миење на косата има две брзини и е наменет за секој што не може или не сака да ја мие косата самостојно.

Машината нанесува шампон, го масира темето и ја исплакнува косата за околу три минути. Со примена на регенератор на косата и нејзино сушење со фен, целиот процес трае уште пет минути.

Првенствено е наменет за луѓе кои не можат сами да ја мијат косата, но и за сите што не сакаат да го прават тоа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote