in

Човекот стана милионер преку ноќ – богатството му падна од небото, но НАВИСТИНА! (ФОТО)

Уникатен случај.

Еден човек во Индонезија, по име Џошуа, имал среќа како и секој друг во неговиот живот.

Во животот заработувал правејќи гајби, но неодамна огромен врел камен тежок 2,2 килограми паднал во неговата куќа преку покривот.

Се испостави дека станува збор за метеорит стар 4,5 милијарди години и еден од најзначајните некогаш пронајдени на планетата.

Тој го продал за околу 1,5 милиони евра, а како што изјавил, дел од тие пари ги искористил за да изгради црква во неговото село.

Неговата сопруга и тој, како што тврди, сакаа уште една ќерка, покрај трите деца што веќе ги имаат, и ова беше знак за него од вселената дека дефинитивно треба да работат на тоа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote