in

АМАЗОНКА РУСКА ВЕРЗИЈА! Една од најсилните жени во светот! [ВИДЕО]

Русинката Наталија Кузнецова е една од најсилните жени во светот.

Таа е повеќекратна светска шампионка – моментално има титули во arm-lifting, bench press, dead-lift – но до пред 15 години никој не можеше да претпостави дека оваа слабата тинејџерка ќе отиде толку далеку во конкуренција на боди-билдери.

Руската Амазонка, како што денес ја нарекуваат многумина, беше само кревка девојка, која изгледаше како да може да ја однесе малку посилен ветер.

Денес Кузнецова има околу сто килограми, а целото тело има импресивен изглед на кој многу момци би и завидувале.

29-годишната бодибилдерка вели дека нејзиниот омилен дел од телото е бицепсот, чиј обем е импресивен 49 сантиметри.

Како го постигна тоа, Кузнецова само покажа во прилог снимен за YouTube каналот Truly.

На својот Инстаграм профил, таа претежно не сака да споделува спомени од тинејџерските денови, но сепак објави фотографија од 2007 година, од летен одмор во Сочи, кога имала 14 години.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote