in

Дефанзивецот на Манчестер Сити се повреди во пријателскиот натрпевар на Холандија!

Дефанзивецот на Манчестер Сити, Нејтан Ејк се повреди по само 5 минути поминати на теренот во натпреварот на Холандија против Шпанија кој заврши без победник. Ејк, 25, забележа 6 настапи за екипата на Гвардиола откако го направи трансферот вреден 40 милиони фунти од екипата на Бормунт, а сега ќе мора да паузира поради повреда на тетивата.

Сергио Каналес го постигна погодокот за Шпанија, но новиот играч на Манчестер Јунајтед Дони ван де Бик успеа да го изедначи резултатот. Двете репрезентации ќе одиграат по два натпревари овој викенд во рамките на Лигата на Нациите. Пеп Гвардиола заедно со останатите менаџери, повика на менување на правилото за 3 измени во 5 измени, со цел да се зачуваат играчите и да има помалку повреди.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote