in

НАУЧНИЦИТЕ ОТКРИВААТ: Кога би можел животот да се врати во нормала!

Светот ќе може да се врати во нормала до пролет следната година, тврди член на екипажот од Велика Британија кој е должен за развивање на вакцината за КОВИД-19. Властите на Велика Британија веќе нарачаа 30 милиони дози од вакцината и се спремни да започнат со вакцинирање на населението до крајот на годината доколку таа биде одобрена.

Професорот Џон Бел, член на тимот кој е задолжен за развивање на вакцината, верува дека животот може да се врати во нормала на почетокот на пролетта следната година. „Можби сум првиот човек што го тврди ова, но ќе го кажам тоа со самодоверба. Многу сум задоволен од резултатите на вакцината и не гледам причина зошто животот не би се вратил во нормала до пролет следната година.“ изјави тој.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote