in

Научниците открија лек со кој можете да ги замените загубените заби!

7/16/12 Daily Dose Kotz blog about whiter teeth

Научниците од Јапонија открија нов лек кој може да стимулира повторен раст на забите. Луѓето често се приморани да носат различни додатоци со цел да ги прикријат загубените заби, но сега тие ќе можат повторно да имаат одлична насмевка.

Во студијата која беше напревена од експертите од Кијото Универзитетот, беше откриено дека забите повторно можат да започнат да растат. Лекот сеуште е во почетната фаза, но се очекува да биде доволно развиен за употреба во блиска иднина.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote