in

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Девицата очекува подобрување на материјалната состојба, Водолија ново познанство

ОВЕН

Не е поволен период за работа, конфликти или некои нови проблеми се можни во оваа средина. Кога станува збор за љубовта, ве чекаат тензии и проблеми со љубомора. Во областа на здравјето, ги истакнавте проблемите што се поврзани со вашите хронични слаби точки – главата, очите, притисокот, проблемите со срцевиот систем, крвните садови и стресот. Внимавај.

БИК

Оваа недела може да очекувате да имате поголем деловен притисок од вообичаеното. На полето на љубовта, ве чека некакво мало разочарување во врска со вашиот партнер. Кога станува збор за здравјето, има проблеми со циркулацијата, срцето, но исто така и со психата, несоница, нервоза и склоност кон депресија и слични состојби.

БЛИЗНАЦИ

Можеби сте збунети и не знаете точно која деловна одлука е вистинска за вас во моментов. Кога станува збор за љубовта, оваа недела ви одговараат огнени знаци. Во областа на здравјето можни се помали проблеми со нервозата, но и со нервниот систем, мускулите и сл. Зголемете го внесот на магнезиум, вежбајте и спортувајте, ќе уживате.

РАК

Вие сте максимално посветени на својата работа и правите сè што можете за да постигнете напредок. На полето на loveубовта, вие дејствувате претерано агресивно и доминантно во вашата врска со саканата личност. Кога станува збор за здравјето, се потенцираат проблеми со висок крвен притисок, но исто така и со грбот и ‘рбетот, ишијас и слични состојби се можни. Би било добро да се види лекар.

ЛАВ

Ве чека период во кој полека ќе правите деловни планови поврзани со областа на странските земји. Кога станува збор за љубовта, отворено покажувате сè што чувствувате кон вашата сакана. Во областа на здравјето ве очекуваат можни проблеми со црниот дроб, панкреасот, жолчката, холестеролот и циркулацијата на крвта. Крајно време е да ги промените стекнатите лоши навики.

ДЕВИЦА

Подобрување на финансиската состојба ве чека и ќе бидете многу задоволни. На полето на љубовта можни се проблеми со незадоволство, но и со љубомора. Кога станува збор за здравјето во наредниот период, може да бидете склони кон психосоматски проблеми. Може да имате проблеми и со мочниот меур, уринарниот тракт и уринарниот тракт.

ВАГА

Ви претстои фаза во која ќе имате доста отворени конфликти на работното место. Кога станува збор за љубовта, имате впечаток дека некој близок принудува некои работи. Во областа на здравјето, ќе имате хронични проблеми поврзани со бубрезите, хормоните, чувствителната кожа, коските и забите. Можни се некои промени и невообичаени симптоми. Разговарајте со вашиот лекар за сè.

ШКОРПИЈА

И покрај тоа што имате многу деловни обврски, успевате да се справите и да се организирате. На полето на љубовта, вие се стремите кон доминација и на некој начин правите сè на свој начин. Кога станува збор за здравјето, може да има пад на имунитетот во текот на оваа недела, како и проблеми со лоша крвна слика. Можно е вашиот лекар да предложи промени во вашите животни навики.

СТРЕЛЕЦ

Периодот е поволен за вашето поле на работа, па сега нема да бидете особено оптеретени. Кога станува збор за љубовта, можни се интересни нови бурни настани. Во областа на здравјето, ќе имате помали проблеми поврзани со крвниот притисок, но и со долниот дел на грбот, кои исто така можат да бидат чувствителни. Градите сега се и слаба точка. Внимавајте и на вашите бели дробови.

ЈАРЕЦ

Чувствувате дека работите не одат како што треба на полето на работата и дека вашата безбедност е на некој начин загрозена. На полето на љубовта имате желба да му се посветите на партнерот и да ја подобрите вашата врска. Кога станува збор за здравјето, можни се проблеми поврзани со желудникот, дигестивниот тракт и органите за варење. Можеби сте склони кон стомачен вирус и слични проблеми со цревата.

ВОДОЛИЈА

Ве чека период во кој ќе имате можност да направите некои позитивни деловни промени. Кога станува збор за љубовта, можете да очекувате да имате нов познаник. Во областа на здравјето, се потенцираат проблеми поврзани со респираторниот тракт, а можни се проблеми со кашлање или пневмонија. Избегнувајте цигари, но пазете се од алергиско задушување.

РИБИ

Може да очекувате финансиите значително да се подобрат во наредниот период. Нема големи промени на полето на љубовта, на некој начин сè останува исто. Кога станува збор за здравјето, има многу поволен период за диета и промена на животните навики, затоа сега активирајте се на тоа поле. Покажете дека сте подготвени да се промените себеси на подобро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote