in

Нејмар се повреди пред Барса, ПСЖ го нокаутира Каен!

ПСЖ го елиминираше тимот на Каен со 1:0 во дуелот од 3. коло на Купот на Франција и им се придружи на Монако, Марсеј, Монпелје во следната рунда.

Целта на одлуката беше дело на младиот Мозес Кен, кој ја затресе мрежата во 49-та минута.

Напаѓачот на „светците“ беше изваден од игра во 60. минута поради повреда, но се уште не е познато колку е сериозна. ПСЖ за шест дена ќе го одигра првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите против Барселона.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote