in

Дали ги знаевте ОВИЕ факти за кулите близначки?

1.Биле именувани Северна и Јужна кула.

2.Кога биле изградени, тие биле највисоките згради во светот.

3.Биле изградени во 1973 година.

4.Philippe Petit, француски каскадер, поминал на жица поврзана помеѓу кулите.

5.Друг есктремен спортиста по име George Willing се обидел да ја искачи една од кулите и успеал.

6.Изградбата на кулите чинел околу 900 милиони. Тоа во денешни пари е 5 милијарди долари.

7.Во Северната кула постоел  ресторан на 106 и 107 кат.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote