in ,

Што?Што?

Одреден процент од луѓето сонуваат во црно-бело! Прочитајте повеќе ФАКТИ за СОНИШТАТА!

Silhouette of businessman flying on balloon in night sky

1. Подолгите соништа ги сонуваме во раните утрински часови.

2. Во одреден период од спиењето, мускулите на човекот се парализирани.

3. 12% од луѓето сонуваат во црно-бело.

4. Обично сонуваме нешта што се поврзани со случките во животот.

5. Ние сонуваме лица на луѓето што сме ги виделе. Мозокот не може да генерира нови лица.

6. Мал стрес е еднаков на пријатни соништа.

7. Децата имаат повеќе кошмари од возрасните.

8. Слепите луѓе гледаат слики додека спијат.

9. Луѓето забораваат што сонуваат 99% од случаите.

10. Луѓето имаат 4 до 6 соништа секоја вечер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote