in

Што?Што?

НЕЛАГОДНОСТ ЗА ВРЕМЕ НА ТУРНИРОТ! Жабер: Морав да повратам!

Туниската тенисерка Онс Жабер по пресврт ја победи Гарбине Мугуруза во третото коло на Вимблдон и за прв пат во кариерата се пласираше во осминафиналето на грен слем турнирот во Лондон.

26-годишната Тунижанка имаше проблеми со гадење, на топката од мечот, а на видеото може да се види дека повраќа.

„Јас всушност имам проблеми со стомакот. Имам воспаление. Тоа трае веќе некое време. Мене ми пречи. Веројатно поради стрес, замор, сè “, изјави Жабер по победата 5:7, 6:3, 6:2 против 12-от играч во светот.

„Понекогаш кога пијам вода поминува но не и овојпат. Тоа ми прави проблем, но не сакам да го прекинувам натпреварот. Се обидувам да решам проблемот и само да продолжам да играм “.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote