in ,

СлаткоСлатко Што?Што?

ИСЧИСТЕТЕ ГО СТАКЛОТО ОД РЕРНА, НО И ПРОЗОРИТЕ: Тајната состојка за блескави и сјајни прозори!

Чистењето на стаклото може да биде многу незгодно и напорно, но со овој ТРИК, нема никакви грижи.

Трикот е донесен од авторката на група за помош при чистење на Фејсбук што ја користела за чистење на стаклото во микробранова печка.

„Користев една вреќа црн чај , па го натопив во врела вода. Кога се излади, натопив хартиена кеса во чајот и ја избришав вратата од микробранова печка. Јас не ја полирав површината. Пред да се исуши, можеа да се видат линии за бришење, но кога сè само се исуши, немаше дамки или траги од потези од хартија. Беше брилијантно чисто “, објасни таа.

Оние што ги прочитаа нејзините совети на Фејсбук го испробаа трикот и велат дека тој работи и во чистење на туш кабината и прозорците.

„Студениот чај е неверојатен, работи како магија. Во иднина ќе го ставам во шише со спреј и ќе го прскам каде и да чистам “, рече еден корисник на Фејсбук.

Кога ќе земете во предвид дека обично има 20 вреќи во кутија со чај, понекогаш 40 и дека цената е околу 120 денари, доаѓаме до едноставна пресметка дека цената на една вреќа е 6 денари, што е прилично ефтино.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote