in

Нејмар нема да настапи против Барселона

Еден од клучните играчи на ПСЖ, Нејмар, нема да настапи во вториот натпревар против Барселона во Лигата на Шампионите. Бразилскиот напаѓач го пропушти и првата средба против Барса во која неговиот тим победи со високи 4-1, поради повреда.

„Нејмар се врати на тренинзите со тимот минатата недела, но не е сеуште 100% фит. Поради тоа тој нема да настапи против Барселона“ соопштија од клубот. За Барса нема да можат да настапат дефанзивците Пике и Роналд Аруахо.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote