in

Незадоволни граѓани го врзаа градоначалникот за дрво! [ФОТО]

Граѓаните на општината Чиапас во Мексико решија да преземат радикални мерки против нивниот градоначалник и да го врзат за дрво затоа што, како што рекоа, проектот за јавни работи бил толку лошо направен што бил бескорисен.

Жителите на 11 населби рекоа дека го врзале градоначалникот, Оскар Рамирез Агилар на јавна површина за да го осудат како „лош јавен службеник“ кој не треба да биде реизбран.

Граѓаните велат дека општинските водоводни инсталации се во толку лоша состојба што не се во согласност со безбедносните барања.

Во моментов немаат вода, како што наведоа, поради истекување од резервоарот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote