in

НОВ МИЛИОНЕР ВО БИТОЛА! ТИКЕТ ОД 50 ДЕНАРИ ДО МИЛИОНСКА ДОБИВКА!

Битолчанецот С. Ј. (р. 1966 г.) денеска благодарение на само едно ливче од 50 денари уплатено во Моцарт стана уште еден од низата битолски милионери. Во разговор со него на неговата среќа тој не можел да и поверува. Неколку пати во неговиот дом го проверувал уплатеното ливче кое во електронскиот систем на Моцарт било со зелена боја.

Од големата возбуда и неверување започнал гласно да се радува. За неговото меланхолично однесување бил запрашан од неговата жена и така се започна: бакнежи, телефонски повици кај фамилијата и долга непроспиена ноќ. Во неговата 10 годишна кладилничка кариера тој веќе 2 пати е добитен со голема сума. Денешната му беше исплатена на неговата сметка во текот на денот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote