in

ШОКАНТНО: Новиот коронавирус од Африка откриен во ФРАНЦИЈА!

Првиот случај на новиот вид на коронавирус идентификуван во Јужна Африка е откриен во Франција, соопшти денеска француското Министерство за здравство.

Јужноафриканскиот вид, како и британскиот, е полесно пренослив.

Според Министерството, со тој вид на коронавирус е заразен маж кој се вратил од Јужна Африка и живее во департманот Горна Рајна, во близина на границата со Швајцарија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote