in

Според најновите информации, новиот Супермен ќе биде црнец!

Неодамна беше објавено дека пристигнува нов филм за популарниот Супермен од WarnerBros. Според најновите информации, од студиото планираат новиот Супермен да го глуми црнец. Писателот Ta-Nehisi Coates ќе работи на скриптата, а филмот ќе го режира J.J. Abrams.

Според The Hollywood Reporter, во проектот се предвидува Супермен да биде црнец, нешто што студиото веќе се обидува да го направи неколку месеци наназад. Последниот Clark Kent го глумеше популарниот Henry Cavill и заврши солидна работа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote