in

Серијата базирана според вистинска приказна – Serpent (ВИДЕО)

Оваа серија е крими-драма инспирирана од вистински настани. Базирана е на злосторствата на серискиот убиец Чарлс Сображ, кој убил неколку млади туристи во периодот помеѓу 1975-1976. Погледнете го трејлерот од првата сезона подолу:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote