in

Што?Што?

СТРАШНО! Облакодерот во Шенжен, Кина, одеднаш почна да се ниша! Остана затворен до ново известување!

Сопственикот на 71-катниот облакодер во јужниот кинески град Шенжен денес го затвори објектот се додека не заврши истрагата зошто зградата се тресе пред три дена.

Компанијата „Шенжен електроникс груп“ објави дека ќе ја затвори деловната зграда „СЕГ Плаза“, висока 356 метри, сè додека инспекторите не си ја завршат работата.

Кога зградата се тресела, предметите на работните маси во зградата се движеле, а вработените биле евакуирани. Објавените видеа покажуваат дека минувачите во паника избегале што е можно подалеку од зградата.

Неколку околни згради беа евакуирани, а полицијата и пожарникарите ја блокираа целата област.

Главната конструкција на зградата е безбедна и не се пронајдени пукнатини на зградата или во неговата околина. Првичната истрага ја отфрли можноста дека лулањето на облакодерот е предизвикано од земјотрес.

„СЕГ Плаза“ е отворена во 2001 година, а на неколку пониски спрата има продавници со електронска стока.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote