in

Летните Олимписки игри во Токио сепак ќе се одржат!

Летните Олимписки игри кои првично требаше да се одржат во летото 2020, поради пандемијата беа презакажани за во 2021. Минатиот период постоеја шпекулации дека и оваа година ќе се одложат игрите, но комитетот за ОИ ги демантираше овие информации.

„Ќе се погрижиме Олимписките игри да се одржат во предвидените датуми, без оглед на тоа каква ќе биде ситуацијата со коронавирусот“ потврди претседателот на Организациониот комитет за ОИ, Јоширо Мори.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote