in

Играчот на Славија Прага, Ондреј Кудела доби суспензија од 10 натпревари поради расистички навреди во натпреварот со Ренџерс!

Играчот на Славија Прага, Ондреј Кудела ќе добије суспензија од 10 натпревари откако расистички го навреди неговиот противник, Глен Камара за време на средбата помеѓу Ренџерс и Славија во Европа Лигата.

Финецот беше прогласен за виновен од УЕФА, откако беше обвинет од шкотскиот шампион во натпреварот кој се одржа во март, а Славија успеа да слави.

Адвокатот на Камара изјави дека оваа казна е „смешна“ и дека УЕФА не го сфаќа проблемот со расизмот сериозно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote