in

Операцијата на Ван Дајк беше успешна

Операцијата на дефанзивецот на Ливерпул беше успеашна откако Вирџил ван Дајк мораше да ги оперира лигаментите на коленото по натправарот со Евертон. Холанѓанинот се повреди при стартот на Џордан Пикфорд во раната фаза од натпреварот на 17ти Октомври.

„Ова време, веднаш по операцијата може да биде незгодно за него. Тој се чувствува добро. Операцијата беше успешна и овие новости се добри за мене и за клубот.“ изјави стратегот на Ливерпул Јурген Клоп. Закрепнувањето од оваа повреда обично трае неколку месеци, но од клубот не одредија конкретна дата кога би можел повторно да заигра Вирџил.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote