in

Што?Што?

БОЛКИТЕ ВО ГРБОТ, ВРАТОТ И ЗГЛОБОВИТЕ ИСЧЕЗНУВААТ! Народен рецепт за чистење на организмот со ориз!

Во организмот се складираат штетни материи и го расипуваат нормалниот ритам на неговата работа, уништувајќи го метаболизмот, па луѓето почнуваат да се чувствуваат многу лошо и уморно. Овие симптоми се слабост, поспаност, конфузија, чести настинки, општо опаѓање на имунитетот.

 

Затоа, многу е важно да се исчисти телото од токсини. Постојат различни методи за детоксикација и докажани начини за чистење и подмладување на организмот. Меѓу другите, постои детоксикација на телото со ориз.

 

Чистење на телото со ориз

Земете обичен ориз, онолку лажици колку што сте стари (ако имате 35, тоа значи 35 лажици, итн.).

Исплакнете го добро и истурете го во тегла.

Наполнете ја теглата со топла зовриена вода, затворете го капакот и ставете го во фрижидер.

 

Исцедете ја водата наутро. Земете 1 лажица ориз и варете го 3-4 минути без сол (во друга, обична вода).
Јадете го на празен стомак, по можност до 7.30 наутро.

Истурете ја преостанатата изладена вода над преостанатиот ориз и оставете ја во фрижидер до следното утро.

Повторете ја оваа постапка за чистење на телото секој ден додека има ориз во теглата.

 

Тајната на методот лежи во зрното ориз, кое има кристална структура. Кога зрната се потопуваат во вода, скробот се мие од нив и се појавуваат клетки. Оризот се вари во цревата, а не во желудникот, неговите зрна делуваат како абсорбенти (впиувач).

Овој метод ги чисти цревата, крвните садови, зглобовите и другите делови од телото од токсини, тешки метали и други штетни материи. Чистењето на телото со ориз помага да се нормализира метаболизмот и да се регулира вишокот на телесна тежина.

По третманот, ќе се чувствувате не само поздраво, туку и помладо.

Постои еден услов: по земање ориз наутро, пожелно е да не јадете или пиете најмалку 3 часа.

По ова чистење на организмот, болките во грбот, вратот и зглобовите исчезнуваат. Ефектот од третманот не е непосреден, туку постепен. По две недели започнува вистинското чистење на организмот.

По одредено време на земање ориз, се активира самочистење на организмот, кое ќе продолжи само по третманот во рок од неколку месеци.

Не заборавајте да внесувате многу течности – најмалку 2 литри на ден, по можност вода и зелен чај.

Консултирајте се со вашиот лекар пред да го примените третманот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote