in

Освежителен витамински пијалок со цвекло и малини

Пијалок што ја враќа енергијата.

Состојки:

  • Половина банана
  • 1 главица мало свежо цвекло
  • 2 грста малини
  • 1 морков
  • сок од половина лимон
  • 2 дл вода

Подготовка:

Во блендер исечете ја бананата, додадете го цвеклото исечено на помали коцки, малини, моркови исечени на помали парчиња, лимон и вода.

Изблендирајте сè добро додека не добиете хомоген пијалок.

Пијте додека е свеж.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote