in

Паметни патики од Nike! [ВИДЕО]

Најк дизајнираше патики за мрзливи луѓе – овој модел е најлесен за носење во светот, и целосно се трансформира кога ќе се стави на ногата.

Шала на страна, моделот наречен Go Flyease може да биде многу пригоден за луѓето на кои од некоја причина навистина им требаат патики што се носат без употреба на раце.

Исто така, необичните патики пристигнуваат во време кога луѓето се обидуваат да допрат што е можно помалку работи, поради пандемијата. Ковид 19 ја оживеа побарувачката за удобни обувки, додека изгледот на обувките станува сè помалку важен – доказ за тоа се, на пример, обувките Крокс.

Моделот Nike Go Flyease има уникатни карактеристики, вклучително и специјален каиш што служи за „прицврстување“ на патиката наместо врвки. Кога ќе ги облечете, треба само да ја турнете ногата во патиката и тоа е тоа. Отстранувањето се прави со стапнување на петата со една нога и влечење – она ​​што родителите нè предупредуваа со години да не го правиме кога ќе се соблечеме.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote