in

НЕВЕРОЈАТНА ВЕСТ – Горан Пандев ја продолжува кариерата!

Македонскиот напаѓач Горан Пандев одлучи да ја продолжи кариерата, пренесува новинарот Фабрицио Романо.

38-годишниот фудбалер во принцип се согласи да потпише нов договор со Џенова до крајот на сезоната 2021/22.

Пандев минатата сезона одигра 29 натпревари во Серија А и постигна седум погодоци со три асистенции.

Легендарниот напаѓач ја предводеше селекцијата на Македонија во своето деби учество на Европското првенство и го постигна првиот гол на континенталниот шампионат.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote