in

Горан Пандев запиша интересен рекорд на неговото име!

Во рамките на 21 коло во италијанското домашно првенство се сретнаа екипите на Наполи и Џеноа. Нашиот Горан Пандев одигра одличен натпревар во кој им пресуди на играчите на Гатузо постигнувајќи 2 погодоци. Прво стрелаше во 11 минута шп асостемцоката на Бадељ, а вториот гол падна во 26 минута по додавањето на Зајц.

Пандев со овие 2 гола дојде до интересен рекорд во најдобрите 5 лиги. Тој стана најстариот играч кој во сезоната 2020/2021 постигнал 2 погодоци и поделил 2 асистенции.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote