in

Папата Францис ги подржува истополовите бракови!

После многуте обиди на Католочката Црква да ги забрани браковите помеѓу ист пол, Папата Францис сега ги подржи истите. „Мора да креираме закони за заедници за тие да можат легално да стапат во заедница.“ изјави Папата во новиот документарец во кој зборува за ЛГБТ.

„Хомосексуалците имаат право да бидат дел од семејството. Тие се деца на Бога и имаат право на семејство. Никој не треба да биде отфрлен и да се чувствува мизерно заради тоа.“ дополни Папата. Овие ставови Папата ги истакнува во најновиот документарец на кој е направен од страна на Евгениј Афиневски.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote