in

НЕВЕРОЈАТНО: Брачен пар конечно добил ќерка по 14 синови!

Брачен пар конечно добил ќерка од 15тиот обид во нивното семејство во кое имаат 14 синови. Катери Шванд, 45, конечно добила ќерка на 5ти Ноември. Ќерката доби име Меги-Џејн и од семејтвото велат дека тие биле благословени. Таткото Џеј ја запознал својата сопруга кога тие биле млади и се земале во 1993. Тие веќе имале 3 сина пред да завршат факултет.

Зборувајќи за локалниот весник, Џеј изјави: „Ние сме среќни што ќе ја имаме Меги во нашето семејство. Оваа година беше за памтење по многу работи, по многу причини. Но Меги е најдобриот подарок кој некогаш можевме да го добиеме.“ Семејството има 14 сина и нивните имиња се: Тајлер, Зек, Дру, Брендон, Томи, Вини, Калван, Гејб, Весли, Чарли, Лук, Такер, Франчиско и Финли.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote