in

Петр Чех, 38, се враќа од пензија

Голманот Петр Чех беше вметнат во ростерот на Челзи за Премиер Лигата оваа сезона, иако тој се пензионираше во сезоната 2018/19. 38-годишникот кој е технички директор во клубот, беше додаден во ростерот поради пандемијата и доколку сите три голмани на Челзи не се во можност да застанат измеѓу стативите.

Чех помина 11 години како играч на Стемфорд Бриџ, освојувајќи 13 титули, од кои 4 Премиер Лиги и една Лига на Шампионите. Последен натпревар за Сините од Лондон му беше во победата од 3-1 против Сандерленд во Мај 2015 пред да се приклучи на Арсенал во следната сезона.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote