in

Фајзер ја налути Италија! Компанијата касни со испораките на вакцините!

Италијанските власти се заканија дека ќе поднесат тужба кон американската фармацевтска компанија Фајзер поради доцнење на испораката на вакцините наменети за корона вирусот. Комесарот на оваа држава истакна дека Фајзер не ги доставил ниту 30 проценти од нарачаните вакцини.

Земја која најмногу вакцинира моментално во светот е Израел. Во оваа држава веќе над 25 проценти од населението ја примило првата доза од вакцината, но владата ги продолжи рестриктивните мерки и покрај намалувањето на инфицираните.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote