in

Пирели и Интер ја прекинуваат соработката!

Компанијата за производство на автомобилски гуми, Пирели го раскинува договорот за соработка и повеќе нема да биде спонзор кои играчите на Интер го носеа на градите на нивните дресови.

Оваа компанија и Интер соработуваа дури 27 години и многу навивачи не можат да ја замислат гарнитурата на „нероазурите“ без популарното изодлжено П.

„Повеќе нема да бидеме спонзор на Интер, но се надеваме дека нашата соработка со нив ќе продолжи“ изјави извршниот директор на Пирели, Марко Тронкети.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote