in

ЛЕГЕНДАРНИОТ ИГРАЧ НА ЈУВЕНТУС ГИ КРИТИКУВАШЕ СВОИТЕ ИГРАЧИ! Фудбалерите на Јувентус се себични!

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, по победата (1:4) над Ференцварош во второто коло од Лигата на шампионите, за новинарите изјави дека не е задоволен од однесувањето на неговите играчи.

“Морам да бидам задоволен од резултатот, но не сум со некои работи на теренот што ги видов во мојот тим. Направивме многу грешки и сите поради себичноста на поединците. Тоа може да нè чини многу повеќе на следните натпревари”.

Тренерот на Старата дама рече дека легендарниот Фабио Капело го прашал дали разговарал со неговите напаѓачи за играта затоа што секој од нив само ја зграпчил топката и се упатил кон противничкиот гол, не соработувајќи со тимот.

“Многу зборувам со моите играчи, но кога тие ќе излезат на терен, тие носат свои одлуки. Тие не можеа да ризикуваат и да го решат натпреварот порано. Ние главно играме со двајца класични играчи и двајца од страната на напаѓачот. кога ќе бидеме 100% сигурни ќе процениме кој треба да биде постојан стартер“, рече Пирло.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote